O mnie

Cześć!
Mam na imię Monika.

Z wykształcenia jestem psychologiem, certyfikowanym coachem i przewodnikiem tatrzańskim. Życiowo wierzę, że po prostu dobrym człowiekiem. Ciągle w drodze, z dolin w góry, z gór w doliny. Zawsze po harmonię, dobro i spokój.

MISJA.

Moją misją jest wykorzystywanie górskiego, psychologicznego i coachingowego doświadczenia we wspieraniu ludzi w osobistym rozwoju. Wierzę, że każdy z nas ma moc aby spełniać swoje marzenia. Chcę pomagać w znajdywaniu do niej drogi.

GÓRSKI POCZĄTEK.

Pochodzę z Zakopanego. Od zawsze miałam góry na wyciągnięcie ręki, były dla mnie naturalnym elementem krajobrazu. W pewnym momencie stały się jednak czymś więcej. Częste przebywanie w Tatrach ukształtowało mnie, wielokrotnie pomogło w ciężkich chwilach, poukładało wartości, nauczyło pokory. Teraz wiem, że często szłam w nie po coś więcej niż piękne widoki. Po poczucie mocy, spokój, akceptację, złapanie dystansu, odreagowanie i wiele wiele innych, nie sposób wymienić. Góry stały się naturalnym elementem mojego życia. Moim marzeniem było zostanie przewodnikiem tatrzańskim i zapraszanie ludzi do świadomego bycia w górach. Spełniłam je końcem 2019 roku.

DZIEJE PÓŹNIEJSZE.

Moją drugą pasją jest psychologia. W 2018r. ukończyłam Wydział Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją Wspieranie Rozwoju Osobowości. W swojej psychologicznej karierze pracowałam z dziećmi z różnymi trudnościami, jako rekruter w dużej międzynarodowej korporacji, prowadziłam pojedyncze warsztaty z umiejętności miękkich. W trakcie pracy z dziećmi odkryłam jak ogromną, wspierającą i dodającą skrzydeł wartość ma relacja pozbawiona ocen, oczekiwań. Takie “po prostu” bycie obok na dobre i na złe, z pełną akceptacją, życzliwością, empatią. Towarzyszenie w rozwoju.

Działałam również w Kole Naukowym Psychologii Sportu UW. Sprawdzałam różne dziedziny, aż znalazłam tę swoją – coaching. Początkiem 2020r. ukończyłam kompleksowe szkolenie coachingowe akredytowane przez International Coach Federation, czyli największą ogólnoświatową organizację zrzeszającą profesjonalnie wykształconych coachów. Kurs ten posiada najwyższą międzynarodową akredytację jakości (ACTP ICF), przyznawaną profesjonalnym programom kształcenia coachów. Obecnie jestem w trakcie zdobywania akredytacji ICF.