Coaching

Co to takiego?

Według International Coach Federation (ICF – największa ogólnoświatowa organizacja zrzeszająca profesjonalnie wykształconych coachów praktyków) „coaching jest partnerską współpracą z klientem w kreatywnym procesie prowokującym do myślenia, który inspiruje do maksymalizacji osobistego i zawodowego potencjału.”


Coaching jest metodą skoncentrowaną na poszukiwaniu i generowaniu rozwiązań. Pomaga działać efektywniej i szybciej osiągać cele w obszarach takich jak rozwój kariery, finanse, zdrowie, sport, hobby, relacje, itp. Dzięki coachingowi możesz ustalać konkretniejsze cele, optymalizować swoje działania, podejmować trafniejsze decyzje i pełniej korzystać ze swoich naturalnych umiejętności, dzięki czemu cel staje się dla Ciebie coraz bardziej osiągalny.

Jak to wygląda?

W trakcie jednego spotkania z Coachem (tak zwanej sesji coachingowej) pracujesz nad jednym celem. To Ty decydujesz jakim tematem chcesz się zająć. Coach poprzez rozmowę, wykorzystywanie narzędzi coachingowych, zadawanie odpowiednich pytań pomaga Ci uzyskać szerszy obraz danej sytuacji, rozbudza motywację do działania, wspiera Cię w znajdywaniu rozwiązań najodpowiedniejszych dla danej sytuacji, które realnie przybliżają Cię do upragnionego rezultatu oraz wspiera Cię w tworzeniu konkretnego planu działania. Dzięki temu jesteś w stanie osiągnąć cel szybciej, efektywniej i w zgodzie ze sobą.

Sesja coachingowa trwa około 60 minut. Liczba sesji oraz ich częstotliwość jest uzależniona od Twoich potrzeb, to Ty decydujesz kiedy przerwać proces.

Dla kogo coaching?

Dla każdej osoby dorosłej, która chce dokonać w swoim życiu zmiany na lepsze i zależy jej na tym, aby zrobić to w możliwe najodpowiedniejszy dla siebie sposób. Coaching może pomóc dokonać zmiany szybciej, skuteczniej, w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami oraz w najlepszy z możliwych sposobów.

W coachingu istotne jest podejście holistyczne do każdej osoby i jej sytuacji, dlatego w trakcie sesji możliwe jest zajmowanie się tematami dotyczącymi niemal każdego obszaru życia, czyli takimi jak rozwój kariery, finanse, biznes, życie osobiste, zdrowie, sport, hobby, pasje, itp.

Coaching przychodzi z pomocą kiedy potrzebujesz odkryć to „coś”, co jest konieczne do dokonania pożądanej zmiany. Dla przykładu, może znasz ten stan, w którym masz szczegółowo przygotowany plan działania ale „coś” blokuje przed ruszeniem do akcji? A może potrzebujesz znaleźć „coś” dzięki czemu będziesz miał większą motywację czy lepsze samopoczucie? Albo chcesz odkryć „coś” co będzie wzmacniać relację z ukochaną osobą?

Każdy z Nas ma swoje „cosie”. Jeżeli chcesz zająć się swoim, zapraszam do współpracy.

Znajdź mnie na: